Nie spocznę do końca swoich dni

Dramat, jaki dzieje się na naszych oczach, smuci mnie w stopniu głębokim, a i jest przyczynkiem do kolejnego, krótkiego tekstu o naszych służbach odpowiedzialnych za handel międzynarodowy, ale nie tylko o nich.

Stwierdzić można w tym przypadku jedno, czyli Polska odpuściła sobie Irlandię. Z kolejnych stron znikają informacje o biurach handlowych Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii, więc wyspa swobodnie może zapomnieć, aby rozpocząć głęboką albo jakąkolwiek współpracę z naszą ojczyzną.

Obecnie brak jest informacji o polskim przedstawicielstwie handlowym w Irlandii na stronie Portalu Promocji Eksportu, chociaż jeszcze całkiem niedawno, nieaktualne, ale takie były.

Ile jeszcze razy mam powtórzyć, że Irlandia jest dla Polski bardzo dobrym partnerem handlowym? Ile razy mam przekonywać władze Rzeczypospolitej Polskiej, iż tutaj da się robić dobre interesy? Ile razy zapytam jeszcze, kiedy nasze służby handlowe i dyplomatyczne, zaczną działać w tej sprawie?

W związku z tym moja walka o głęboką współpracę gospodarczą Polski i Irlandii, trwać będzie nadal i albo oni mnie, albo ja ich…

Bogdan Feręc

Polska-IE
Fałszywe dwudziestk
Lisa Smith oskarżon
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish