Nie planuj najbliższego weekendu w pubie i restauracji

Otwarcie pubów, barów i restauracji po sześciu miesiącach zamknięcia, bardzo ucieszyło właścicieli lokali, ale i klientów, spragnionych spotkań w tych miejscach.

Przed otwarciem, a zgodnie z wytycznymi, zbierano rezerwacje, a te, okazały się wręcz potrzebne, bo ilość gości, jaka już wczoraj pojawiła się u drzwi, przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Podobnie ma być w najbliższych dniach. Z ciekawą sytuacją będziemy mieli do czynienia w najbliższy weekend, gdyż najbardziej popularne miejsca, są już w pełni zarezerwowane. Większość restauratorów mówi, że na piątek, sobotę i niedzielę, zeszyty rezerwacji są już wypełnione do ostatniego miejsca, więc próżno szukać możliwości skorzystania z oferty, jaka została przygotowana na czas po otwarciu.

Z cudem już teraz graniczy możliwość zarezerwowania stolika restauracyjnego i w pubie w największych miastach kraju, więc Dublin, Cork i Galway, nie muszą się obawiać, że w kolejny weekend, zabraknie im gości.

Szybki przegląd restauracyjnych ogródków dał też pogląd, jak bardzo potrzebne były ułatwienia i wsparcie rządu, jakie zostało przygotowane, bo ogródki restauracyjne i piwne, zostały powiększone, niektóre znacznie, a wsparcie finansowe, okazało się strzałem w dziesiątkę, albowiem pozwoliło na wprowadzenie odpowiednich zmian.

Aktualnie restauratorzy i właściciele pubów czekają na kolejny krok odmrożenia, więc na 5 lipca, kiedy możliwe będzie przyjmowanie konsumentów wewnątrz lokali, chociaż dyrektor Stowarzyszenia Restauracji Irlandzkich Adrian Cummins stwierdził, że to „niesprawiedliwe i dyskryminujące” sektor gastronomiczny, gdy inne przedsiębiorstwa mogą przyjmować klientów wewnątrz.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Pracownicy biurowi w
W Irlandii mogło do
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian