Nie odwiedzajcie rodzin i znajomych

Rząd zaapelował do mieszkańców Irlandii, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia, do minimum ograniczyli wizyty u rodziny i znajomych.

Apel gabinetu przekazała zastępca sekretarza generalnego w Departamencie Taoiseacha Liz Canavan, która stwierdziła, że plany odwiedzin, powinny być rozsądne, co pomoże w ograniczeniu ilości zakażeń koronawirusem, a jednocześnie uchroni przed samym zakażeniem. Rząd spodziewa się, że nawet ograniczenie wizyt domowych w okresie świat, pozwoli na niższy wskaźnik zakażeń, a w konsekwencji, przełoży się to na styczniowe dane.

Rząd daleki jest wprowadzania ograniczeń świątecznych odwiedzin, ponieważ rozumie, jak ważne jest to dla irlandzkiej tradycji, jednak apele, co zaznaczyła Liz Canavan, będą pojawiały się coraz częściej.

Wg zastępcy sekretarza generalnego w Departamencie Premiera, nie wystarczą ograniczenia odwiedzin w okresie poprzedzającym święta, bo samo Boże Narodzenie, może być powodem wzrostu infekcji, co w okresie późniejszym, doprowadzić może do sytuacji sprzed kilku tygodni. Canavan podkreśliła, iż nie jest intencją rządu, aby wprowadzać kolejną blokadę, a i daleko jest do decyzji o podniesieniu poziomu ograniczeń, ale jeżeli sytuacja ulegnie pogorszeniu, gabinet może być zmuszony do podjęcia takich kroków.

Najnowsze dane o ilości zakażeń w kraju są dobre, bo wskaźniki niskie, a na tle Europy, wręcz doskonałe i jak dopowiedziała Liz Canavan, wszystko może się zmienić w styczniu, a rząd chce tego uniknąć, więc prosi, by przemyśleć swoje postępowanie i zastanowić się nad ograniczeniem kontaktów.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian