Nie odpuszczą – muszą dokończyć, co zaczęli

Naiwnością można nazwać protesty i deklaracje, że ta, ten i owi, się nie zaszczepią, a wystarczy wsłuchać się w słowa rządzących, którzy wytyczyli sobie plan szczepienia wszystkich.

O tym nie mówi się jeszcze głośno, ale sygnały są jasne, więc i wnioski łatwe do wyciągnięcia. O ile obecnie, mówi się dopiero, ile osób i kiedy planuje się poddać szczepieniom, to cała reszta, będąca jeszcze niedopowiedziana, już zaczyna swoje życie i żadne publiczne oświadczenia, że „żywcem mnie nie zaszczepią”, można odłożyć na półkę z niezrealizowanymi planami.

Po cóż jest proponowany przez Unię Europejską paszport szczepień? To nic innego jak przepustka do opuszczenia kraju i to nawet w ramach zjednoczonej Europy. Idąc dalej, a jeżeli ludzie nie będą chcieli się szczepić, co też już półgębkiem zostało powiedziane, mogą doczekać się pewnych ograniczeń na poziomie krajowym. To akurat może być bardziej dotkliwe, niż brak możliwości podróżowania, bo będzie działać tak, aby w największy możliwy sposób utrudnić życie niezaszczepionym.

Jakie państwo ma możliwości? Cóż, np. może wyłamującym się spod masowych szczepień dać zakaz pojawiania się w pewnych miejscach, a przyłapany na tym procederze, będzie karany grzywną. Mogą też ograniczyć dostęp do usług publicznych, więc w żadnym urzędzie, bez świadectwa szczepień, a konkretnie bez adnotacji w systemie PPS lub Public Services Card (PSC), nic się nie załatwi. Dzieciom rodziców niezaszczepionych, mogą też odmówić przyjęcia pociechy do żłobka, przedszkola lub szkoły, a i włączyć do tego banki, więc ograniczyć możliwości dokonywania operacji finansowych.

To tak na początek, bo przecież mogą też być konsekwencje innego rodzaju, więc wydanie zostanie nakaz, może nawet w postaci ustawy, aby pracodawca, otrzymał prawo do odsunięcia pracownika od wypełniania obowiązków lub nie przyjmie nieszczepionego do pracy, o ile ten, nie okaże dokumentu covidowej iniekcji.

Podobnie może być w przypadku uczniów starszych, czy wręcz dorosłych, czyli to uczelnia lub szkoła odmówi wejścia na teren placówki edukacyjnej.

Reasumując, skoro państwa inwestują w szczepionki, mają zamiar kupić ich w przyszłości znacznie więcej, niż jest mieszkańców, to nie robią tego, by składować w magazynach, a szczepić wszystkich żyjących, czy sobie tego życzą, czy nie. Niestety, taka będzie dla niektórych smutna rzeczywistość, a ich obecne słowa, by pokazać światu, jak bardzo przeciwni są szczepieniu, staną się jeszcze mniej wartościowe, niż są obecne, bo konsekwencje, zmuszą te właśnie osoby do wizyty w punkcie masowych szczepień.

Krytycy i przeciwnicy szczepień…, kiedyś wspomnicie moje słowa. Zaszczepią cały świat – od noworodka do konających na łożu śmierci.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Polish novel nominat
Przesłuchanie Varad
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian