Nie obniżą sobie pensji

Rośnie nacisk na irlandzki rząd, który w mediach społecznościowych spotkał się z falą żądań, by wzorem polityków z Nowej Zelandii, także on obniżył sobie pensje.

Obniżki pensji miałyby stać się na Zielonej Wyspie wg osób komentujących tę decyzję, o której poinformowała nowozelandzka premier Jacinda Ardern, wyrazem solidarności z mieszkańcami Irlandii, którzy w wyniku pandemii koronawirusa, stracili pracę i część dochodów. Główne wezwania skierowane zostały do premiera Leo Varadkara, ministra zdrowia Simona Harrisa i wicepremiera Simona Coveneya, ale w internetowych wpisach, mówi się o całej irlandzkiej klasie politycznej.

W Irlandii raczej nie dojdzie do czegoś takiego, a wynika to chyba z wysokości pensji ministrów i posłów, gdyż porównywalnie zarabiają oni mniej, to jednak całkiem dużo, jak na warunki płacowe w kraju.

Premier Jacinda Ardern zarabiała rocznie w przeliczeniu 252 000 €, natomiast po obniżeniu sobie pensji o 20%, do jej kieszeni trafi 207 000 €. Co ciekawie, podstawowe wynagrodzenie premiera irlandzkiego rządu wynosi 96 189 €, a nieco ponad 111 000 €, jeżeli doliczymy do tego dodatki funkcyjne i to nie wszystkie, o czym mówią dane z września 2019 roku.

Irlandzcy politycy, nie podjęli rękawicy, czyli nie mówią o możliwości obniżenia swoich poborów, a to oznacza, że leży im na sercu los kraju i jego mieszkańców, ale za odpowiednie wynagrodzenie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times  

Polska-IE: Udostępnij...
„Nie dotkniemy pie
W kraju bezrobocie,
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish