Nie narody są łotrem

Do niedawna nawet przez myśl mi nie przeszło, że stanę w obronie całych krajów i ich mieszkańców, ale zmusiła mnie do tego sytuacja, bo ta idzie w złym kierunku.

Premier Holandii Mark Rutte powiedział kilka dni temu, że chciałby, aby Węgry zostały wyrzucone z Unii Europejskiej, a przy tym Polska, także odczuła karzącą unijną rękę.

Tyle holenderski premier, bo na tym opiera się cała unijna hucpa, a tę odczują mieszkańcy, nie zaś ci, wobec których można by kierować zarzuty i wymierzać im domniemaną sprawiedliwość. O ile mnie pamięć nie myli, to aby wejść do Unii Europejskiej, państwa kandydujące, zobowiązane były przeprowadzić referendum w tej sprawie, czyli to naród zadecydował, czy stać się członkiem europejskiej rodziny, czy też nie.

Czym więc jest obecne żądanie, bo chyba tak trzeba to powiedzieć, Pana Rutte’a?

Jest niczym innym, jak za działania nielubianych polityków, ukarać całe państwo, czyli Węgry i w domyśle, bo do tego także może dojść, również Polskę.

Nigdy nie będzie mojej zgody na to, by Unia Europejska lub któreś z państw członkowskich, traktowało w ten właśnie sposób innego uczestnika europejskiej wspólnoty. Nie naród węgierski podjął decyzję o zakazach skierowanych przeciwko osobom LGBT, nie naród węgierski ma pretensje, o wszystko, do Unii Europejskiej, a Fidesz i premier Orban. Tym samym tropem należy podążać w przypadku Polski, więc to rząd, o ile taka będzie decyzja UE, powinien odczuć konsekwencje swojego postępowania, nie zaś mieszkańcy obu państw.

Jeżeli natomiast Unii Europejskiej, czy tylko samej Holandii nie podoba się postępowanie tych krajów, niech przekonają obywateli Węgier i Polski, by wymusili na swoich gabinetach, zorganizowanie referendów, a w tych mieszkańcy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej, jak zrobili to Brytyjczycy.

W innym przypadku to Holandia może sobie sama wyjść i nie wracać, o ile nie podoba się jej, i tu zaatakuję unijną bronią, różnorodność, o któ®ej tyle się mówi i równe traktowanie, bo ten slogan, także nie schodzi z ust tuzów europejskiej polityki.

Zwolennik Unii Europejskiej, przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości oraz antyklerykalny heteroseksualny liberał w jednej osobie:

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Polish unemployment
Delta miesza w plana
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian