Nie ma szans na imprezy plenerowe tego lata

Rząd Republiki Irlandii mówi o wychodzeniu z pandemii, snuje dalekie wizje otwarcia kraju, ale jednocześnie nie podaje żadnych konkretów, aby choćby przybliżyć termin uwolnienia nas z objęć zakazów.

To z kolei wpływa na decyzje organizatorów imprez plenerowych i festiwali, jakie corocznie w okresie letnim odbywały się w Irlandii, a teraz, co przyznają otwarcie ich pomysłodawcy lub twórcy, z całą pewnością, nie będą mogły się odbywać.

W związku z takimi zapowiedziami zapomnieć należy, że lato w Irlandii, upłynie nam pod znakiem rozrywki, a i nie wiadomo, jak długo stłamszeni pandemicznymi zakazami, będziemy musieli przebywać w wyspiarskiej izolacji.

Odbierając nadzieję na letnie swobodne podróżowanie, bo nikt z rządu nie powiedział, jak wyglądać będą zbliżające się wakacje, nie dano jednocześnie żadnej wskazówki, że normalność będzie wracać. Premier, wicepremier i mister zdrowia, ale i szef HSE, dzielą się z nami swoimi nadziejami, że zdołają zaszczepić do lata większość społeczeństwa, ale nie idą za tym kolejne deklaracje, więc jak wyglądać będą wakacje?

Rozżaleni są tym organizatorzy tradycyjnych letnich imprez plenerowych, bo i oni nie otrzymali żadnych konkretnych informacji, a mówią, że o ile tak będzie nadal, to nie spodziewają się, aby w najbliższych sześciu miesiącach, mogli zaproponować mieszkańcom Irlandii jakiś festiwal lub imprezę o charakterze masowym.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Kto najbardziej cier
Jak makiem zasiał,
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian