Nie ma podstaw dla dalszego zamknięcia pubów

Wg całego sektora pubów, rząd uważa, że ich właściciele, nie są godni zaufania i nie dostosują się do zaleceń, które pozwoliłyby na otwarcie lokali.

Pozostawienie pubów zamkniętymi, pozbawione jest podstaw, powiedział m.in. prezes Licensed Vintners Association Ronan Lynch. Wiele pubów zamkniętych było w tym roku przez osiem miesięcy, ale nie wpłynęło to na ograniczenia w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, więc kolejne blokady tego sektora, nie zmienią sytuacji epidemiologicznej w kraju, a wpływają wyłącznie na zapaść branży.

Również zamknięcie w okresie świąt, nie zmieni sytuacji pod względem wirusowym, gdyż skoro zniknie większość obostrzeń, czyli będzie można swobodnie przemieszczać się po kraju, spotykać w domach i to w większym gronie, to dlaczego nie ma się to odbywać w pubach?

Dodatkowo w kraju otwarte zostaną także miejsca, w których gromadzą się ludzie, a chodzi tu o siłownie, sklepy, salony fryzjerskie, miejsca kultu religijnego, które też muszą kierować się zasadami bezpieczeństwa, więc dlaczego nie puby?

Ponieważ rząd prawdopodobnie nie wierzy, że właściciele pubów, mogą utrzymać w nich zasady dystansu społecznego i inne, jakie obowiązują w kraju. Co podkreślają właściciele pubów, w ich lokalach, nie odnaleziono nigdy ognisk wirusa, więc decyzja rządu o kolejnych ograniczeniach dla sektora, jest niezrozumiała.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Niebezpieczny moment
Audi ostrzega przed
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian