„Nie czytajcie bzdur w mediach społecznościowych”

Minister Donnelly zaapelował do rodziców, aby przestali czerpać informacje z niesprawdzonych źródeł, więc np. z mediów społecznościowych.

W tych natomiast, jak podkreślił minister zdrowia Stephen Donnelly, znajduje się wiele mylących informacji, a i są one wątpliwej jakości. Minister namawia rodziców, by czerpali wiedzę o szczepieniach i szczepionkach z kanałów oficjalnych, a do tych zaliczył informacje pochodzące ze Światowej Organizacji Zdrowia, Europejskiej Agencji Leków, covidowych stron unijnych, HSE i rządowych, jakie proponuje irlandzki gabinet.

W mediach społecznościowych, co podkreślił minister zdrowia, „znajduje się wiele przekłamań”, informacje są sprzeczne z wiedzą ogólną, a i fachowcy, jacy wypowiadają się w kwestiach szczepień i szczepionek, nie zawsze mogą być do takich zaliczeni.

Minister Donnelly stwierdził również, że nie jest intencją irlandzkiego rządu, aby ktokolwiek został zmanipulowany i wprowadzony w błąd w zakresie szczepionek Covid-19, a podawane są wiadomości, które mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i można je potwierdzić, również badaniami naukowymi. Wkrótce, jak dodał szef resortu zdrowia, pojawią się szczegółowe informacje dla rodziców, którzy otrzymali właśnie możliwość zaszczepienia swoich dzieci. Rząd przygotowuje już „jasne informacje”, a te podane zostaną do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Minister zaapelował:

– Nie czytajcie bzdur w mediach społecznościowych. Nie zwracajcie na nie uwagi.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie dla ich oczu
Bilety tylko przez s