Nie chce płacić alimentów, bo dał pieniądze na aborcję

Przed Sądem Rodzinnym w Ennis toczy się całkiem ciekawy proces o ustalenie ojcostwa i alimenty, a oskarżony uważa, iż nie powinien w ogóle trafić na salę sądową i nie ma sobie nic do zarzucenia.

Otóż prawdą jest, że mężczyzna uprawiał seks z powódką, czego wynikiem jest jej ciąża. Tu jednak zaczął się cały problem, gdyż mężczyzna nie był zainteresowany posiadaniem potomstwa i wręczył kobiecie 500 €, co miała spożytkować na zabieg aborcyjny.

Kobieta uznała, iż urodzi dziecko, a i zażądała alimentów, by dziecko miało odpowiednie zabezpieczenie finansowe.

Domniemany ojciec dziecka uznał, iż to niegodziwość ze strony kobiety, więc wynajął adwokata, a ten w imieniu mężczyzny złożył wniosek o stwierdzenie ojcostwa i odrzucenie żądania alimentacyjnego. Adwokat podsądnego przekonywał też, że jego klient jest człowiekiem uczciwym, bo ofiarował swojej ówczesnej oblubienicy kwotę 500 €, by wykonała zabieg przerwania ciąży.

Sędzia Durcan, który prowadzi sprawę, powiedział, że to dziwna linia obrony, a kwestionowanie ojcostwa, po wręczeniu matce kwoty 500 € na aborcję, może przeczyć słowom oskarżonego.

Mężczyzna wyjaśnił wtedy, iż wraz z kobietą, podjęli wspólną decyzję o usunięciu ciąży, a pieniądze miały być przeznaczone na zabieg.

Problemem w tej sprawie jest jeszcze jednak kwestia, ponieważ sąd uznał, iż aby udowodnić swoje słowa, test na ojcostwo powinien przeprowadzić oskarżony, a na dodatek, zrobić to na własny koszt. Z tym stwierdzeniem nie zgadza obrońca, który chce, aby to matka się broniła i to ona opłaciła test DNA, skoro dostała od jego klienta 500 €.

Adwokat powódki poinformował sąd, iż nie ma najmniejszych problemów z przeprowadzeniem badań stwierdzających lub wykluczających ojcostwo, ale tylko w przypadku, kiedy to domniemany ojciec zapłaci za test DNA.

Sędzia pozostawił tę kwestię do rozwiązania stronom, a proces odroczył do marca, by umożliwić przeprowadzenie badań DNA.

Kto ma rację w tym sporze? Swoimi przemyśleniami możecie podzielić się w komentarzach na Facebooku.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service

Polska-IE
Aontú domaga się p
Strojniś nadobny w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish