Nie chcą się szczepić Pfizerem

W Wielkiej Brytanii pojawił się nowy antyszczepionkowy trend, który w innych okolicznościach mógłby nawet cieszyć, bo pokazuje przywiązanie do rodzimej produkcji.

Jeden z lekarzy w północnej Anglii poinformował na swoim Twitterze, iż wielu jego pacjentów, odmawia szczepień preparatem Pfizer/BioNTech i twierdzą, że poczekają na specyfik rodzimej produkcji. Pacjenci dr Paula Williamsa, nie są w większości przeciwnikami samych szczepień, ale specyfiku Pfizera, a większe zaufanie mają mieć do szczepionki Oxford/AstraZeneca.

Lekarz stwierdził, że to raczej nieodpowiedzialne zachowanie, bo szczepionka oksfordzka, dopuszczona została w Wielkiej Brytanii dopiero pod koniec grudnia, więc jej produkcja, zanim wejdzie w pełną fazę, a i dostarczenie do gabinetów szczepień, zajmie więcej czasu, niż dostępnej już teraz Pfizera.

Dr Paul Williams:

– Niektórzy miejscowi pacjenci odrzucili w ten weekend ofertę otrzymania szczepionki Covid, gdy dowiedzieli się, że to Pfizer. „Poczekam na angielską” dodawali. Byli to ludzie zagrożeni śmiercią. Jest to lekcja, że nacjonalizm, ma swoje konsekwencje.

Bogdan Feręc

Źr: BBC

Polska-IE: Udostępnij
Banki muszą ponowni
Ryanair chce wyjaśn
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian