„Nie będziemy karać pracowników podwyżkami podatku dochodowego”.

Poseł Fine Gael Neale Richmond powiedział, że nie będzie wzrostu podatku dochodowego w związku z ożywieniem gospodarczym kraju po Covid-19.

Przedstawiciel Dublin Rathdown, który jest członkiem Komitetu Finansowego Oireachtas, odpowiedział na nowy raport ESRI, w którym stwierdzono, że podwyżki podatku dochodowego mogą być konieczne, aby sprostać zwiększonym wymaganiom dotyczącym wydatków.

Neale Richmond:

– Podwyżki podatku dochodowego nie są uważane za część naprawy gospodarczej Irlandii po Covid-19. Nie będziemy karać pracowników podwyżkami podatku dochodowego. Kiedy ludzie wracają do pracy, chcemy odzyskać ich wydatki i oszczędności, a nie płacenia zwiększonego podatku. Fine Gael i Tánaiste Leo Varadkar wyrazili się dość jasno w tej kwestii. Nie będziemy podnosić podatku dochodowego od osób fizycznych. Program dla rządu na lata 2020-2025 nie zobowiązuje do żadnego podwyższenia podatku dochodowego ani powszechnej opłaty socjalnej przez cały okres istnienia tego rządu. To powinno i nie będzie się zmieniać. Ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego były ogromnie szkodliwe dla przedsiębiorstw i pracowników, a teraz nadszedł czas, aby pomóc firmom odzyskać siły, a nie karać pracowników o podwyższonym poziomie podatku dochodowego. Irlandia jest dobrze przygotowana do wzrostu gospodarczego po wprowadzeniu z Covid bez konieczności podwyższania podatku dochodowego; gospodarka krajowa ma wzrosnąć o 2,5% w 2021 r. i dalsze 7,5% w 2022 r. Przewiduje się również, że zatrudnienie wzrośnie o 80 000 w 2021 r. i 225 000 w 2022 r. Nadszedł czas, aby uruchomić i uruchomić firmy, skłonić ludzi do pracy i odzyskać pieniądze w ich kieszeniach. Irlandia weszła w ten kryzys w dobrej sytuacji ekonomicznej, z funduszem na deszczowe dni w wysokości 1,8 miliarda euro i nadwyżką w wysokości 1,8 miliarda euro, co pomogło nam w naszej reakcji i będzie nadal przynosić korzyści w drodze do ożywienia. Podwyżki podatku dochodowego nie powinno być i nie będzie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin wzywa Dá
Ponad 70 000 rodzin
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian