Nie będzie obniżek podatków. To już pewne

Z konferencji prasowej ministra finansów dowiedzieliśmy się, że rząd, nie planuje wprowadzenia obniżek podatków, w tym osobistych.

Jak zapowiedział szef Ministerstwa Finansów Paschal Donohoe, w przyszłorocznym budżecie, nie zobaczymy „żadnych obniżek podatków”, a nawet zawieszony zostanie program stopniowego odchodzenia od obniżania podatku USC. W związku z tym żadna osoba pracująca, nie doczeka się w 2021 roku, obniżenia podatku PRSI oraz znienawidzonego, a wprowadzonego przez gabinet Fine Gael i Partię Pracy Universal Social Charge.

Już w pierwszych założeniach do przyszłorocznej ustawy budżetowej zapowiedziano, że w kolejnym roku budżetowym, obniżek podatków nie należy się spodziewać, więc słowa ministra, są teraz tego potwierdzeniem.

Jak wiemy z informacji pochodzącej z Ministerstwa Finansów, premier Micheál Martin, podpisał dokument, a w tym znajduje się porozumienie, które mówi, iż w przyszłorocznym budżecie, który opublikowany zostanie w pierwszych dniach października, nie będzie żadnych zmian w zakresie „pasm i ulg podatkowych”, co ma związek z sytuacją kraju, jaką wywołał koronawirus.

Bogdan Feręc

Źr. Gov.ie/Independent

Polska-IE: Udostępnij
Kiedy Dublin doczeka
Facebookowe spotkani