Nie będzie nagłego zakończenia dopłat do wynagrodzeń

Minister finansów Paschal Donohoe zapewnił dzisiaj, że nie będzie „nagłego końca” dopłat TWSS, z którego korzystają pracodawcy oraz pracownicy.

Program, jak dodał Donohoe, działa bardzo dobrze, jest chwalony przez pracodawców, a jednocześnie uznany został za doskonałe wsparcie dla firm. Minister Donohoe stwierdził, że nie można powiedzieć obecnie, jak długo TWSS będzie działać, ale z całą pewnością nie należy obawiać się jego natychmiastowego zakończenia.

Takie działanie, więc zakończenie programu np. z końcem wakacji, groziłoby utratą tysięcy miejsc pracy, a na to kraj nie może sobie pozwolić.

Decyzję o zakończeniu programu dopłat do wynagrodzeń podejmie cały gabinet, ale wydaje się, że będzie to stopniowe jego wygaszanie. Najdłużej na wsparcie budżetu liczyć będą mogły firmy z branży hotelarskiej i gastronomicznej, bo te sektory są najbardziej wrażliwe na zmiany w gospodarce. Minister zapewnił również, że decyzja w tej sprawie podjęta zostanie w lipcu, więc działać będzie, jako pakiet pomocowy, natomiast październikowy budżet na przyszły rok, określać będzie dalsze kroki wsparcia.

Oznaczać to może, że różne formy pomocy przedsiębiorcom, w tym program dopłat do wynagrodzeń, mogą działać także przez cały przyszły rok.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish