Nie będzie jakoby obowiązkowych szczepień dla personelu medycznego, ale…

Minister zdrowia Stephen Donnelly odniósł się do doniesień prasowych, iż w niektórych placówkach opieki, organizuje się loterie pieniężne, aby zachęcić pracowników do szczepień.

Minister Donnelly stwierdził, że to dziwna praktyka, a rząd, w inny sposób przekonywać chce do szczepień. Szef resortu zdrowia podkreślił w swojej wypowiedzi, że gabinet, nie ma planów wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla personelu medycznego, jednak tu właśnie zaczyna się, ale…

Wg minister sprawiedliwości Helen McEntee, rząd rozważa możliwość wprowadzenia przepisu, który zabraniać będzie świadczenia pracy na pierwszej linii, o ile pielęgniarki, lekarze i opiekunowie, nie będą zaszczepieni. Z takim przepisem mogą spotkać się wszyscy pracownicy służby zdrowia, wiec zarówno zatrudnieni w szpitalach, gabinetach lekarskich, jak i domach opieki, jeżeli minister McEntee, przeforsuje swój pomysł w rządzie.

Wcześniej na takie rozwiązanie zgodził się  dyrektor generalny Nursing Homes Ireland Tadhg Daly, który dodał, „nie będę się jemu sprzeciwiał”.

*

Wracając do słów ministra zdrowia, a nawet twierdzeń całego rządu, bo mówili o tym także premier i wicepremier, pomysł minister McEntee, jest niczym innym, jak wprowadzeniem obowiązku szczepień. Obecnie dla jednej tylko grupy pracowniczej, ale nikt nie może zagwarantować, że tak samo gabinet nie postąpi z innymi zatrudnionymi lub bezrobotnymi wracającymi do pracy. Gwoli ścisłości należy dodać, iż to kolejna już rozbieżność rządowych stanowisk, więc chaosu i dezinformacji, ale tego, rząd nie widzi i woli zarzucać takie działanie innym, w tym mediom. Jedynie opozycja jawnie krytykuje koalicję za taki sposób prowadzenia polityki informacyjnej, a ten, z całą pewnością, nie jest już taki, jak było to jeszcze za poprzedniej ekipy.  Bałagan, drodzy, pod każdym względem, rządzący robicie.

Bogdan Feręc

Źr.Gł.: NewsTalk

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Program „Catch-Up
Studio Dublin – 12
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian