Nie będą sprawdzać kodów QR

Już teraz wielu pracowników hotelarstwa i gastronomii zapowiada, że nie będą egzekwować przepisu o kontroli kodów QR przy wejściu do lokali.

Pomysł nazywają otwarcie „najgłupszym z pomysłów rządu i Tony’ego Holohana”, więc nie zamierzają się temu przepisowi podporządkować. Pracownicy obu sektorów dodają, iż „to niewykonalne i nie będziemy dyskryminować niezaszczepionych”.

Pracownicy zapowiedzieli też, że osoby bez szczepień, nie muszą się obawiać, bo nie planują oni współpracy z policją, więc nie będą zgłaszać, że osoba niezaszczepiona lub jedną dawką, weszła do lokalu.

Pracownicy sektorów hotelarstwa, gastronomii i pubów dodają, że w Irlandii Północnej, takie przepisy nie obowiązują, a do lokalu, może wejść każda osoba. Nie jest też rolą kelnerów, twierdzą, by kontrolować dokumenty potwierdzające szczepienia, więc nie zamierzają brać udziału w tym „absurdalnym przedsięwzięciu”.

Jeden z pracowników hotelarstwa w Dublinie powiedział The Liberal:

– Spójrzmy prawdzie w oczy, to nie jest rozwiązanie, to nie będzie działać. Zdecydowaliśmy już, że nie będziemy tego egzekwować i nie będziemy tego pilnować. To nie nasza sprawa, czy ludzie zostali zaszczepieni, czy nie i nie będziemy dyskryminować osób, które nie zostały zaszczepione.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij
Niech się zacznie l
Prawidłowe przechow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian