Nawet minister mówi o dezorientacji

Irlandzcy operatorzy kinowi wezwali rząd, aby jasno określił termin, w którym kina w kraju będą mogły zostać otwarte i na jakich zasadach?

Co ciekawe, minister ds. edukacji specjalnej i wykluczenia Josepha Madigan powiedziała, że jest „całkowicie zdezorientowana”, dlaczego kina plenerowe nie mogą być obecnie otwarte, skoro zezwolono na spotkania na wolnym powietrzu.  

Obecnie, operatorzy kinowi w Irlandii, otrzymują enigmatyczne informacje, najczęściej są to też domysły i przypuszczenia, ale nikt do tej pory, nie nakreślił żadnej „mapy drogowej” dla tego sektora. Frustracja jest wśród właścicieli już bardzo wysoka, a brak konkretów, wprowadza duży zamęt w całej branży kinowej w kraju. W początkach tygodnia przedsiębiorcy prowadzący kina otrzymali informację, że ich firmy nie mogą być otwarte, gdyż naruszać to będzie obecne wytyczne, które dotyczą zdrowia publicznego. To jedna wiadomość z kręgów rządowych, ale nie wyjaśniono, czy dotyczy to wszystkich kin, czy tylko tych w pomieszczeniach zamkniętych.

Przedsiębiorcy kinowi mają też nadzieję, że sprawa wyjaśni się w najbliższym czasie, a i będą mogli uruchomić sale kinowe dla widzów. Mówi się również, że wytyczne dla kin, powinny być w odpowiedni sposób przygotowane, bo rentowność zyskują, kiedy podczas seansu, wypełnionych jest 25% foteli.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Rada Imigrantów z z
Studio Dublin – 21
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian