Nauczyciele chcą kolejnego przesunięcia terminu otwarcia szkół

Ze względu na bardzo wysokie wskaźniki zakażeń, związki zawodowe reprezentujące nauczycieli, zażądały od gabinetu, aby ten, przesunął termin otwarcia szkół.

Nauczyciele obawiają się, że uczniowie, mogą stać się źródłem transmisji koronawirusa w społeczeństwie, chociaż sami, bardzo rzadko chorują w sposób objawowy. Personel szkolny zaniepokojony jest obecnie planami rządu i Ministerstwa Edukacji, które obstają, aby szkoły otwarte zostały zgodnie z planem więc 11 stycznia.

Sekretarz generalny Teachers Unions of Ireland (TUI) Michael Gillespie powiedział, że nauczyciele, chcą wrócić do klas, chcą też, aby pojawili się w nich uczniowie, jednak sytuacja jest na tyle niepokojąca, że skłaniać powinna do decyzji o przesunięciu terminu ponownego rozpoczęcia zajęć.

Ani rząd, ani Departament Edukacji, nie odpowiedziały jeszcze jednoznacznie na ten apel i nadal utrzymują, że szkoły, otwarte zostaną w poniedziałek w przyszłym tygodniu, jednak i tu możemy oczekiwać zmiany, o ile w środę, zapadną jakieś decyzje w związku z narastającymi przypadkami zakażeń koronawirusem.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irlandia nie może c
Program szczepień j
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian