Nasze ulubione sklepy w Irlandii

Minął kolejny miesiąc i nasza kolejna ankieta została zakończona, a pokazuje, gdzie Polacy mieszkający w Irlandii, najczęściej robią zakupy.

Również w tym miesiącu, a to już druga ankieta, jaką przygotowaliśmy, nie było niespodzianki i ulubionym sklepem, w którym zaopatruje się irlandzka Polonia, pozostała sieć Lidl.

Wracając jednak do początków miesiąca, należy wspomnieć kilka e-maili, które mówiły, że w naszym rankingu zabrakło sieci SuperValu, więc ta z całą pewnością zagości, by dać pełniejsze odzwierciedlenie irlandzkiego rynku detalicznego artykułów spożywczych.

W naszym rankingu we wrześniu udział wzięło 5899 osób, więc to wzrost o ponad 100%, co uznajemy za dobry prognostyk na przyszłość.

Teraz możemy już przejść do rankingu, a najbardziej popularnym sklepem wśród Polaków w Irlandii, jest Lidl i w tej sieci zakupy zrobiło 53,45% naszych rodaków. Kolejną popularną siecią wśród Polonii na wyspie jest Dunnes Stores, a temu detaliście udało się zachęcić do zakupów 27,59% Polaków. Kolejnego sprzedawcę od liderów dzieli wręcz przepaść, bo Aldi, przyciągnął do siebie zaledwie 3,45% naszych rodaków z Irlandii.

Polonez, ta sieć zyskała na popularności, i zakupy w niej deklaruje 3,45%, co stawia ją na równi z detalistą Aldi. W Polo Stores zakupy zrobiło 1,72% Polaków, podobnie jak w sieci Pewex. Inny sklep wybrało 8,62% kupujących.

Co ciekawe, w naszym rankingu sklepów brytyjska sieć nie znalazła wielu nabywców i otrzymała tylko dwa głosy, więc licznik, zakwalifikował to jako 0%.

Już jutro pojawi się kolejny ranking, a ten potrwa przez cały październik.

Studio Dublin/Polska-IE

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Fianna podzielona, j
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian