Nastąpi exodus dublińczyków?

Dzisiaj otwarte zostaną w kraju tzw. mokre puby, ale nie wszędzie, bo z powodu podniesienia poziomu obostrzeń, nie stanie się tak w Dublinie.

Właściciele stołecznych pubów, rozżaleni i zdenerwowani są decyzją rządu, a i utyskują na termin wprowadzenia zaostrzonych zasad. Biznesmeni twierdzą, że dowiedzieli się o rządowych zaleceniach w ostatniej chwili, więc na kilka godzin przed wprowadzeniem decyzji w życie.

Wielu właścicieli pubów mówi, że władze, mogły pozostawić puby czynne na weekend, ale tak się nie stało, więc i złość duża.

Obecnie sytuacja może wyglądać zgoła inaczej, bo pomimo wprowadzenia blokady hrabstwa Dublin, wiele osób, na weekendowy wypad, może wybrać się do powiatów ościennych, gdzie puby będą czynne. To przysporzy dodatkowych kłopotów, bo z miasta może wyjechać spora grupa jego mieszkańców, a ci, bez warunków izolacji, oddawać się sobotnim i niedzielnym uciechom w pubach.

Takie zachowanie, więc również łamanie zasad lokalnej blokady, doprowadzić może w konsekwencji do zwiększenia ilości zakażeń koronawirusem, nie tylko w samej aglomeracji, ale i w hrabstwach, w których puby będą mogły działać w prawie normalny sposób.

Stowarzyszenie Winiarzy, które reprezentuje właścicieli pubów, kolejny raz obawia się, że za przyczyną otwarcia pubów, może być oskarżane o wzrost ilości covidowych zachorowań.

Bogdan Feręc

Źr: VFI/RTE

Polska-IE: Udostępnij
Poseł wzywa rząd,
Do Polski bez kwaran
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian