Należy znosić covidowe ograniczenia

Inne przepisy dotyczące Covid-19 są potrzebne teraz, gdy program szczepień zbliża się do końca, powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego Kelleher.


Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher wezwał rząd do pełnego przeglądu wszystkich przepisów i ograniczeń w świetle pomyślnego wprowadzenia irlandzkiego programu szczepień przeciwko Covid-19.

Billy Kelleher:

– Możemy być dumni jako naród z tego, jak my, jako społeczeństwo, skorzystaliśmy z szansy na otrzymanie szczepionki. Z tą szansą muszą jednak przyjść dodatkowe wolności. Od prawie 18 miesięcy żyjemy pod mnóstwem różnych planów i zestawów wytycznych, zarówno doradczych, jak i prawnie wiążących. Najwyższy czas, aby te przepisy zostały przeanalizowane w całości w świetle realiów w terenie. HSE powiedział, że oczekuje, że pełne szczepienia zostaną zakończone do końca sierpnia, i w tym momencie potrzebujemy nowego, poprawionego i uproszczonego zestawu zasad, który odzwierciedla poczyniony postęp. Oczywiście potrzebujemy, aby zdawać sobie sprawę z wyzwań, które pochodzą z wariantem Delta, ale ludzie z Irlandii musi czuć premię, która pochodzi z oczekiwania, jeśli chodzi o szczepienia. Naród irlandzki, zwłaszcza młodzi ludzie oraz poszczególne sektory, takie jak branża muzyczna i hotelarstwo, a także sztuka, muszą wiedzieć, co będzie się dziać dalej, a przede wszystkim kiedy. Nadszedł czas, aby Irlandczycy, a zwłaszcza nasi młodzi ludzie, mogli ponownie przeżyć swoje życie, teraz, gdy chronimy naszych najbardziej bezbronnych obywateli.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Dwa razy „K”
Polskie firmy zainte
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian