Należy zbadać wszystkie możliwości, aby poradzić sobie z kosztami energii

Właściwe korzystanie z inteligentnych liczników, kodów QR umożliwiających porównywanie dostaw i usuwanie barier w zmniejszaniu rozmiarów pomoże w dostawach energii.

Należy zbadać i wykorzystać niewykorzystane możliwości, aby chronić ludzi przed rosnącymi cenami energii, powiedział przewodniczący Partii Parlamentarnej Fine Gael.

Poseł Richard Bruton dodał, że należy podjąć realne i faktyczne środki, aby zmniejszyć obciążenie dla wszystkich sektorów w kraju, ponieważ koszty utrzymania nadal okazują się dużym obciążeniem dla gospodarstw domowych i rodzin.

Poseł Bruton powiedział:

– Nadszedł czas, aby usunąć bariery, które opóźniły realizację wielu środków. W tym zakresie musimy poszerzyć nasze horyzonty. Innowacyjne rozwiązania z szybszymi wynikami są wyraźnie wymagane. Zamiast mieć nadzieję, że międzynarodowe wydarzenia powrócą do poprzedniej formy spokojniejszych wód, musimy rozwiązać ten problem każdą dźwignią, jaką mamy do dyspozycji. Poseł Bruton przedstawił następujące propozycje złagodzenia rosnących cen energii; 90% z 750 000 inteligentnych liczników nie jest używanych, pomimo ich potencjału do obniżenia rachunków i zmniejszenia zużycia paliw kopalnych. Ludziom trzeba pokazać, jak je aktywować. Należy pilnie usunąć bariery dla natychmiastowego wykorzystania możliwości korzystania z tańszej i bardziej zrównoważonej energii. Nadal nie ma wytycznych dotyczących planowania energii słonecznej. Tymczasowe zwolnienie do pewnej skali może sprzyjać samowystarczalności. Współdzielenie platform dla podróży nie wykorzystuje swojego potencjału. Nadszedł czas na dostarczenie ram do natychmiastowego zastosowania w samochodach, e-rowerach i e-skuterach. Według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) złe zarządzanie zasobami i odpadami w kluczowych sektorach powoduje marnowanie 25% żywności, przy czym tylko 10% odpadów budowlanych jest poddawanych recyklingowi, a drewno w budownictwie jest wykorzystywane w niewielkim stopniu. Prowadzenie międzysektorowej efektywnej strategii zarządzania zasobami może sprawić, że Irlandia będzie znacznie bardziej odporna i zaoszczędzi pieniądze gospodarstw domowych. Firmy użyteczności publicznej zarabiają duże pieniądze, utrudniając ich zmianę. Nowa ochrona konsumentów powinna wymagać umieszczania na rachunkach kodu QR ujawniającego wzorce użytkowania i strukturę opłat, aby łatwo było je porównać. Należy zmniejszyć standard BER, który należy osiągnąć w ramach One Stop Shop w przypadku modernizacji energii, abyśmy mogli szybko zainstalować środki zmniejszające zależność od paliwa. Usuń bariery w zmniejszaniu zatrudnienia w naszych systemach podatkowych i opieki społecznej, aby ludzie mogli bez obaw przenieść się do mniejszych mieszkań. Rząd może chronić osoby wrażliwe przed najgorszymi skutkami podwyżek cen, ale pomoc ludziom w przekształceniu ich zależności jest jedyną zrównoważoną odpowiedzią na zazębiające się kryzysy energetyczne, klimatyczne i w sytuacji wojennej. Najtańszy litr paliwa to ten, który się nie zużywa. Nasi rodzice szanowali potrzebę ostrożnego korzystania z zasobów. Nie trzeba wiele, aby ponownie nauczyć się tych nawyków. Czas to zrobić.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Niższe opłaty za o
Zamykając ostatnie
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська