Należy zająć się zaległościami związanymi z wnioskami paszportowymi i testami dla kierowców

Posłanka Fianna Fáil z Cavan, Monaghan i North Meath Niamh Smyth powiedziała, że ​​zarówno wnioski paszportowe, jak i zaległości w testach dla kierowców muszą być rozpatrzone w trybie pilnym.

Smyth skomentowała:

– Doceniam, że rząd podjął decyzję o bezpiecznym, stopniowym i stopniowym wznowieniu niektórych usług dla kierowców za pośrednictwem Urzędu ds. Bezpieczeństwa Drogowego (RSA) od 10 maja. Jednak uczący się kierowcy w Cavan i Monaghan stają się słusznie sfrustrowani brakiem postępów. Jak wiemy, młodzi pracownicy na irlandzkich obszarach wiejskich nie mają dostępu do transportu publicznego i potrzebują swoich prywatnych pojazdów, aby dostać się z punktu A do B. Rozumiem, że RSA zwerbowało 40 dodatkowych pracowników, którzy są obecnie szkoleni i zostaną rozmieszczeni od czerwca w celu skrócenia czasu oczekiwania na testy. Należy również niezwłocznie zająć się zaległościami związanymi z wnioskami paszportowymi. Wyzwanie związane z usuwaniem tych zaległości będzie znaczące i mam nadzieję, że wkrótce będzie można je rozwiązać. Chociaż oczywiście podstawowym powodem posiadania paszportu są podróże międzynarodowe, paszport, jak wiemy, nie jest tylko dokumentem podróży. Wiele osób potrzebuje paszportu, jako dokumentu tożsamości, aby otworzyć konto bankowe, ubiegać się o kredyt hipoteczny, zawrzeć małżeństwo i ubiegać się o egzamin teoretyczny na kierowcę, by wymienić tylko kilka powodów. Bardzo ważne jest, abyśmy jak najszybciej wznowili normalną obsługę. Celem szczepień jest natomiast, aby 80 procent dorosłych otrzymało przynajmniej jedno szczepienie do końca czerwca. Podobne cele istnieją w całej Europie. Jeśli te cele zostaną osiągnięte, prawdopodobnie powrócą bardziej tradycyjne wzorce podróży międzynarodowych i możemy zobaczyć na nie znaczny popyt. Powiedziano nam, że zaległości można usunąć w ciągu 6-8 tygodni. Zajmijmy się tym teraz.

To nie wszystko, czym należy się zająć, bo i wnioski naturalizacyjne, również doczekały się wielomiesięcznych opóźnień, a nowe, właściwie nie są przyjmowane, a przynajmniej złożenie wniosku, nie gwarantuje jego rozpatrzenia.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij
Badania antygenowe p
Czarny rynek usług
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian