Należy wprowadzić znormalizowany system opłat dla sieci kolejowej i autobusowej

Według senatora Fine Gael Martina Conwaya należy wprowadzić ustandaryzowaną strukturę opłat w całej sieci autobusowej i kolejowej, aby zapobiec rozbieżnościom w cenach.

Senator Conway mówił, że niektórzy pasażerowie doświadczają dyskryminacji w cenach biletów w zależności od hrabstwa, w którym podróżują.

Senator Conway stwierdził:

– Cena biletu kolejowego, jeśli zarezerwujesz online w tym tygodniu na podróż z Maynooth do Dublina w jedną stronę, wynosi 3,90 euro, ale koszt biletu na podróż pociągiem z Ennis w moim hrabstwie do Limerick w jedną stronę wynosi 5,15 euro. Dwie podróże trwają mniej więcej tyle samo i są prawie w tej samej odległości, ale osoby korzystające z usług Ennis do Limerick płacą prawie o jedną trzecią więcej. Dyskryminacja jest gorsza, gdy porównasz ceny pobierane przez Bus Éireann za przejazdy z miejsc takich jak Kilrush do Ennis, Kilkee do Ennis, Ennistymon do Ennis i Tulla do Limerick. Kiedy analizujesz ceny płacone przez osoby korzystające z Dublin Bus lub rzeczywiste koszty podróży z sąsiednich hrabstw, takich jak Wicklow, Kildare lub Meath do Dublina, różnice są jeszcze bardziej uderzające. Bardzo cieszę się z ogłoszonych niedawno przez rząd 20 proc. obniżek, które weszły w już życie i 50% obniżkę dla młodych ludzi poniżej 34 roku życia. Jest to słuszne, ponieważ sprawia, że ​​transport publiczny jest bardziej dostępny i jest lepszy dla środowiska. Uważam, że potrzebujemy znormalizowanej struktury opłat w całej sieci autobusowej i kolejowej, która nie dyskryminuje ludzi mieszkających tutaj w Clare ani w żadnej części wiejskiej Irlandii. Jeśli rząd poważnie myśli o zachęcaniu ludzi do zmiany nawyków i korzystania z usług autobusowych i kolejowych, muszą być one dostępne dla wszystkich. Niedroga i ujednolicona struktura taryf byłaby świetnym początkiem.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Listy oczekujących
Podaż mieszkań na
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська