„Należy rozwiązać problem braku świadomości społecznej na temat cyfrowego euro” – Chris MacManus

Poseł Sinn Féin i członek Komisji Gospodarczej i Monetarnej Chris MacManus powiedział, że nie jest zaskoczeniem, że badania finansowane przez EBC wykazały bardzo małą świadomość społeczną na temat proponowanego cyfrowego euro. 

Europoseł odpowiadał na oprzedstawioną przez EBC publikację „Studium nowych metod płatności cyfrowych”  , która pokazała, że ​​świadomość społeczna na temat cyfrowego euro jest niewielka. Eurodeputowany z Midlands Northwest powiedział, że dedykowana kampania uświadamiająca opinii publicznej musi rozpocząć się już teraz.

MacManus powiedział:

– Nic dziwnego, że te badania wykazały, że wiedza publiczna lub zrozumienie Cyfrowego Euro jest bardzo małe. Cyfrowe euro będzie reprezentować nową, ważną dynamikę w sposobie, w jaki kupujemy rzeczy i wchodzimy w interakcje z systemem finansowym. W irlandzkiej grupie fokusowej raport zauważył, że: „Świadomość cyfrowego euro była niska wśród ogółu społeczeństwa”  oraz że „Ogólna opinia publiczna i obeznani z technologią byli w większości pozytywnie nastawieni do idei cyfrowego euro: ich główne obawy dotyczyły potencjalnych opłat i prowizji, a także utraty gotówki, jako opcji płatności”. Te obawy to dwa kluczowe punkty, z którymi EBC i szerzej, UE muszą się zmierzyć, jeśli cyfrowe euro ma zyskać poparcie społeczne. Technologia stojąca za cyfrowym euro usuwa wiele wymówek, których banki i pośrednicy używają do pobierania opłat. EBC powinien jasno powiedzieć, że jego celem jest stworzenie systemu, w którym korzystanie z cyfrowego euro nie jest tylko kolejnym kosztem dla ciężko pracujących pracowników i kolejnym schematem generowania zysków dla banków. Po drugie, jak podniosłem to bezpośrednio z EBC, opinia publiczna nie chce zastępować gotówki. Gotówka musi być łatwo dostępna i dostępna dla wszystkich. EBC powiedział, że to jest ich stanowisko, ale muszą nalegać na to, aby uspokoić opinię publiczną. Raport zauważa również, że ogólnie rzecz biorąc, po wyjaśnieniu im, opinia publiczna jest dobrze nastawiona do alternatywy dla kryptowalut, która ma poparcie publiczne. Nie jest to zaskakujące i powinno zostać wyeksponowane przez promotorów Cyfrowego Euro. W kontekście irlandzkim ważne jest, aby uzyskać prawo ludzi na Północy do używania i utrzymywania Digital Euro. Zwróciłem na to uwagę EBC, który poważnie traktuje tę kwestię. Co krytyczne, raport pokazuje również, że opinia publiczna i handlowcy po prostu nie potrzebują Digital Euro. To do EBC i innych osób, które naciskają na cyfrowe euro, należy wyjaśnienie, dlaczego i w jaki sposób jest ono inne, jeśli chce, aby społeczeństwo je zaakceptowało i przyjęło. Kampania uświadamiająca powinna rozpocząć się już teraz.

Link do raportu na temat preferencji płatności w ramach fazy dochodzenia w sprawie cyfrowej waluty euro: https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date/2022/html/ecb.pr220330~309dbc7098.en.html

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Gabinet w sposób ro
Ustawa o gospodarce
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська