Należy nadać priorytet przepisom bezpieczeństwa online

Ustanowienie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w Internecie należy traktować jako sprawę dla Irlandii pilną, pomimo ostrzeżeń ze strony gigantów mediów społecznościowych, powiedziała poseł Fine Gael.

Posłanka Emer Higgins, rzecznik prasowy Fine Gael ds. mediów społecznościowych, powiedziała, że Irlandia musi priorytetowo potraktować własne przepisy dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i regulacji dotyczących mediów po oświadczeniu Facebooka, że ​​Irlandia powinna wstrzymać prace nad ustawą dotyczącą przepisów związanych z bezpieczeństwem w Internecie i mediów do czasu sfinalizowania podobnych przepisów UE.

TD  Higgins powiedziała:

– Jesteśmy globalnym centrum dla wielu mediów społecznościowych i firm technologicznych, dlatego ważne jest, aby Irlandia nadała priorytet naszym własnym przepisom, które będą chronić użytkowników i opracować usprawnione krajowe podejście do regulowania bezpieczeństwa w Internecie. Nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo w Internecie, szczególnie w mediach społecznościowych, jest problemem globalnym i ważne jest, aby Irlandia przestrzegała również europejskich standardów dotyczących przepisów dotyczących mediów online, ale nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy tego zrobić, kontynuując prace nad bezpieczeństwem w Internecie i ustawy o regulacji mediów. To nie musi być sytuacja typu albo / albo. Po zatwierdzeniu ustawa o przepisach dotyczących bezpieczeństwa i mediów w Internecie wyznaczy komisarza ds. bezpieczeństwa w Internecie, który będzie miał uprawnienia do nakładania kar na platformy internetowe, które nie spełniają naszych standardów bezpieczeństwa online, co da nam możliwość pociągania do odpowiedzialności poszczególnych osób. Odbyłam bardzo konstruktywne spotkania z Facebookiem i robią ogromne postępy w obszarach bezpieczeństwa w Internecie, zwalczania fałszywych wiadomości i regulowania reklam politycznych. Jednak dzisiejsi młodzi ludzie są cyfrowymi tubylcami i wielu jest już bardziej zaawansowanych niż ich rodzice w korzystaniu z technologii. Musimy zapewnić, że te dzieci dorastają w cyfrowym świecie, który jest odpowiednio regulowany.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rząd musi zapewnić
Partia Pracy wzywa r
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian