Najwyższa dzienna ilość zakażeń od maja

Departament Zdrowia poinformował o kolejnym dużym wzroście zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a takiej ilości nie notowano od maja.

Wzrost, dr Ronan Glynn nazwał „głęboko niepokojącym”, ale były też dobre informacje, ponieważ niezanotowana została żadna śmierć powodowana Covid-19. Na konferencji prasowej naczelnego lekarza kraju poinformowano o prawie 200 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, co jest dużym i nagłym wzrostem dziennym, a to zaczęło rodzić pytania, przede wszystkim u władz medycznych.

Ogółem do wczoraj w Irlandii zakażonych koronawirusem zostało 27 191 osób, natomiast liczba zgonów pozostała na poziomie 1774 osoby. 103 przypadki to mężczyźni, 96 stanowią kobiety, a 68% zakażeń wystąpiło u osób poniżej 45 roku życia. Z ogólnej kwoty zakażeń 68 przypadków związanych jest z zakażeniem przez bliski kontakt, a 25, zakwalifikowano, jako transmisja społeczna. W 107 przypadkach nadal ustalane są okoliczności, w jakich doszło do zakażenia.

Do największej ilości zidentyfikowanych zakażeń doszło wczoraj w Kildare 81, Dublinie 56, Tipperary 13, Limerick 8, Laois, Galway po 6, Kilkenny oraz Meath po 5, a pozostałe 20 odnotowane były w Carlow, Clare, Cork, Donegal, Louth, Mayo, Offaly, Roscommon, Waterford, Wicklow.

Na taki nagły wzrost zakażeń z niepokojem patrzy pełniący obowiązki dyrektora medycznego w Departamencie Zdrowia dr Ronan Glynn, który stwierdził:

– To największa liczba przypadków w ciągu jednego dnia od początku maja. Obecnie mamy wiele klastrów z wtórnym rozprzestrzenianiem się chorób i rosnącą liczbą przypadków w wielu częściach kraju. Jest to głęboko niepokojące. NPHET będzie to bardzo uważnie monitorować w nadchodzących dniach.

W irlandzkich szpitalach leczonych jest obecnie 14 osób ze stwierdzonym koronawirusem, z czego 9 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii (3 ze wspomaganiem oddychania), a w placówkach lecznictwa zamkniętego na terenie całego kraju przebywa 136 osób, u których podejrzewa się zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie  

Polska-IE: Udostępnij
Płyny do płukania
Popełnił błąd. Z