Najniższy wskaźnik zakażeń od tygodni

Czwartek okazał się pierwszym dniem od kilku tygodni, kiedy okazało się, że dzienna liczba zakażeń spadła do najniższego notowanego poziomu i to od kilku miesięcy.

Dr Tony Holohan na wieczornej konferencji prasowej powiedział, że ten wynik daje nadzieję, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku, więc i zdejmowanie koronawirusowych restrykcji odbywać się będzie zgodnie z rządowym planem. Wczoraj odnotowanych zostało 29 zgonów spowodowanych zakażeniem wirusem Covid-19 i 137 potwierdzonych przypadków zachorowań.

Spadła też do najniższego poziomu liczba osób, które przebywają na oddziałach intensywnej terapii i w czwartkowy wieczór było ich 76.

W kręgach rządowych panuje optymizm i słychać pogląd, że Irlandia wychodzi powoli z najgorszego okresu pandemii, ale nie można mieć jeszcze pełnego przekonania, że udało się wygrać z koronawirusem.

Dr Holohan jest też przekonany, że w chwili zdejmowania ograniczeń, społeczeństwo nadal powinno starać się zachowywać środki bezpieczeństwa, a handel przygotować się odpowiednio na większą ilość klientów, więc utrzymać zasady dystansu społecznego.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
BCC przedstawił min
Kto pierwszy, ten…
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish