Najlepsi pracodawcy w Irlandii

Sunday Independent i grupa badawcza Statista opublikowały listę 150 najlepszych pracodawców w kraju, a badanie obejmowało ponad 1000 firm z Republiki.

W badaniu oceniano największe firmy w Irlandii, zatrudniające ponad 200 osób, a o opinie pytano pracowników, ale też zbierano inne informacje w zakresie działania ocenianych przedsiębiorstw. Pierwsze miejsce wśród najlepszych pracodawców zachowało Google, natomiast w pierwszej piątce znalazły się również Irish Wheelchair Association, LinkedIn, eBay i Irish Rail.

Co ciekawe pracownicy DPD mają coraz lepsze zdanie na temat tego dostawcy przesyłek i firma po raz pierwszy weszła do finałowej grupy 150 najlepszych pracodawców w kraju. Co ciekawe, DPD uplasowało się od razu na 13 pozycji.

W badaniu udział wzięło łącznie 6500 pracowników, a odpowiadali oni na 25 pytań, które dotyczyły różnych aspektów pracy w zatrudniających ich firmach. Ankieta była anonimowa i dotyczyła m.in. reputacji pracodawcy.

Na trzech ostatnich miejscach znalazły się w kolejności Brown Thomas Arnotts, Vodafone i SuperValu, a pełna lista dostępna jest w dzisiejszym wydaniu gazety Sunday Independent.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Protokół Irlandzki
Pfizer liczy na dals