Najkrótsza dyskusja w historii

Na światło dzienne wyszły właśnie fakty z piątkowego posiedzenia Rady Ministrów, a takiej, nie pamiętają najstarsi z szefów gabinetów.

Jak się okazuje, po przedstawieniu planu uruchamiania gospodarki, odczytaniu zaleceń Krajowego Zespoły ds. Zdrowia Publicznego i Komisji Gabinetowej ds. Covid-19, rozpoczęła się dyskusja, a w tej stwierdzono, że nie ma nad czym się zastanawiać i plan należy przyjąć.

Pewne kontrowersje i pytania ministrów wywołał tylko jeden punkt obrad, więc uwolnienie podróży zagranicznych i połączony z nim cyfrowy certyfikat UE Covid-19, ale po złożeniu wyjaśnień przez ministra zdrowia Stephena Donnelly’ego i ministra spraw zagranicznych Simona Coveneya, wszystko stało się jasne i można było przejść do kolejnych punktów obrad.

Dubliński Zamek stał się też niemym świadkiem ciekawego wydarzenia, bo Rada Ministrów, bez ożywionej dyskusji, bez zbędnych komentarzy i argumentów skierowanych do przeciwników, przeszła do głosowania.

Jak powiedział jeden z ministrów:

– Nie było żadnego sprzeciwu ani nikogo, kto by cokolwiek kwestionował.

Tym samym propozycja odmrożenia kraju, zawarte tam terminy i kolejne kroki, przyjęte zostały jednogłośnie i bez wielogodzinnych debat.

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent

Polska-IE: Udostępnij
Praca czeka – ofer
Naczelny lekarz kraj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian