Najgorsze lotnisko w Europie

W ostatnich miesiącach dublińskie lotnisko nie może liczyć na wiele pozytywnych opinii, a klienci są nieubłagani w swoich ocenach i to już od ponad czterech miesięcy.

Do całej sytuacji przyczyniło się wyjście z pandemii, więc uwolnienie lotów, a co za tym idzie wzrost ilości pasażerów. Tu jednak pojawił się problem, bo władze DAA na czas pandemii pozbyły się większości pracowników, a ci albo wrócili do swoich ojczyzn, albo znaleźli nowego pracodawcę. W konsekwencji po zniesieniu wszystkich pandemicznych ograniczeń okazało się, że na lotnisku zaczęło brakować rąk do pracy, co wpływa na jakość obsługi klientów.

Na dublińskim lotnisku zaczęły tworzyć się długie kolejki do odpraw bezpieczeństwa, co wywołało w pasażerach uczucie złości, a jednocześnie pojawiły się krytyczne oceny sposobu działania tego portu lotniczego.

DAA próbowało zaradzić całej sytuacji, przesuwając do odpraw pracowników biurowych, ale i zatrudnić do pracy dodatkowe osoby, jednak do tej pory, nie udało się odbudować stanu osobowego, więc opóźnienia w Dublinie wciąż są obserwowane. Pasażerowie mówią, iż taka sytuacja jest niedopuszczalna, a jednocześnie wskazują, iż dubliński port lotniczy jest obecnie najgorszym lotniskiem w całej Europie, głównie za sprawą dwugodzinnych kolejek do odprawy.

W internetowych komentarzach mówi się, iż jest to „całkowita hańba” dla lotniska, sytuację nazywa się „bałaganem” i „brakiem kontroli”, ale są też opinie znacznie ostrzejsze, a i takie, które wzywają do zmiany władz lotniska.

Komentujący podkreślali, że po chwilowej poprawie sytuacji, ponownie mamy do czynienia z wydłużającymi się kolejkami do odprawy bezpieczeństwa i długie oczekiwanie na kontrolę znowu jest codziennością.

Złość podróżnych wywołują też zalecenia władz portu lotniczego w Dublinie, by do odprawy stawić się co najmniej na 2,5 godziny przed odlotem, a mówi się również, że ideałem będzie 3,5 godziny.

Złośliwi stwierdzili, że aby zapewnić sobie czas na odprawę bezpieczeństwa, mogą przyjechać na lotnisko nawet 10 godzin przed odlotem, ale wtedy oczekują zakwaterowania przez port lotniczy.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzka gospodarka
Johnson powinien prz
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська