Najgorsza linia lotnicza

Za najgorszą linię lotniczą na świecie uznany został przewoźnik Thomas Cook Airlines, ale i niewiele brakuje Ryanair, aby to miano przypadło irlandzkim liniom lotniczym.

To nie zmienia faktu, że Ryanair uznany został za jedną z najgorszych linii lotniczych na świecie, jednak po kolei, więc od miejsca pierwszego, czyli Qatar Airways, bo te linie oferują najlepsze usługi swoim klientom, latają terminowo i traktują pasażerów sprawiedliwie w przypadku pojawienia się ewentualnych problemów.

Wśród przewoźników najlepszymi na świecie w kolejności są: Qatar Airways, American Airlines i Aeromexico, a linie Qatar Airways już drugi rok z rzędu, dzierżą palmę zwycięzcy. W Europie najlepszą linią się SAS Scandinavian Airlines z oceną 8,07 na 10.

Tak doszliśmy do bardziej nam znanych na rynku lotniczym, co oznacza Aer Lingus z oceną 6,8 na 10, co dało przewoźnikowi 47 lokatę i Ryanair oraz jego 5,6 punktu na 10 możliwych, czyli pozycję 68. Tuż za Ryanair znalazły się, kończąc równocześnie listę Korean Air, Kuwait Airways, brytyjskie EasyJet i Thomas Cook Airlines.

Badanie prowadzone było przez cały ubiegły rok, a oceniającymi byli pasażerowie, którzy w liczbie ponad 40.000 oceniali przewoźników lotniczych. Pod uwagę brano m.in. komfort podróży, załogę i ofertę żywnościową, ale pytano też o jakość świadczonych usług i podejście do pasażera w sytuacjach problemowych.

Bogdan Feręc

Źr: AirHelp

Podziel się:

Prawdziwy upał
Bez porozumienia
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn