Najemcy muszą mieć możliwość posiadania zwierząt domowych

Rzecznik Partii Pracy ds. mieszkalnictwa senator Rebecca Moynihan, z zadowoleniem przyjęła oświadczenie ministra ds. mieszkalnictwa Wielkiej Brytanii, że właściciele nie będą już mogli nakładać ogólnych zakazów dla zwierząt domowych w wynajmowanych mieszkaniach.

Nowa modelowa umowa najmu stanowi, że zakaz przebywania zwierząt domowych powinien być egzekwowany tylko wtedy, gdy jest ku temu uzasadniony powód, na przykład w mniejszych nieruchomościach lub mieszkaniach, gdzie może to być niepraktyczne. 

W odpowiedzi na wiadomości senator Moynihan wezwała ministra do zbadania możliwości podobnego zakazu dla zwierząt domowych w Irlandii.

Senator Moynihan powiedziała:

– Zwierzęta odgrywają tak ważną rolę w życiu wielu ludzi. To naprawdę pozytywne posunięcie, gdy minister ds. mieszkalnictwa w Wielkiej Brytanii przyjmuje podejście oparte na współczuciu, a nasz minister i RTB powinni zbadać możliwości wprowadzenia podobnej zasady tutaj. Ogólny zakaz trzymania zwierząt przez wielu właścicieli, a nawet zatwierdzone instytucje mieszkaniowe, jest po prostu niesprawiedliwy. Dotyczy to wszystkich, od osób starszych przenoszących się do mieszkań seniorów, którzy są proszeni o oddanie swoich ukochanych futrzanych przyjaciół, po rodziny wynajmujące, które są wykluczone z posiadania rodzinnego zwierzaka. Zwierzęta odgrywają ogromną rolę w życiu wielu ludzi. Zapewniają towarzystwo i wsparcie emocjonalne, poprawiając ogólne samopoczucie. Ponieważ obecnie większy odsetek ludzi wynajmuje samochody niż kiedykolwiek wcześniej, musimy zbadać sposoby, które pozwolą odpowiedzialnym właścicielom na trzymanie zwierząt domowych i towarzyszy w wynajmowanych domach.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Dobrowolność wład
Agnieszka Bednarska
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian