Najbiedniejsi potrzebują natychmiastowej pomocy

Przedstawiciel ds. finansów w Sinn Féin poseł Pearse Doherty powiedział, że rząd musi działać w trybie pilnym, aby pomóc najbiedniejszym osobom w społeczeństwie.

Obecnie duże obciążenie stanowi koszt zakupu oleju opałowego, jak stwierdził Doherty, ale i ceny innych paliw, więc gabinet Micheála Martina powinien zrobić znacznie więcej niż do tej pory, by wesprzeć osoby o niskim statusie materialnym. Rząd powinien też zmienić swoje prognozy ekonomiczne i wprowadzić rozwiązania kryzysowe, przede wszystkim w oparciu o dane inflacyjne, co będzie odpowiedzią na trwający kryzys.

Powinno się też znowelizować ustawę budżetową, dodał członek Sinn Féin, a wynika to z analiz, jakie w tym tygodniu przedstawił Instytut Badań Społecznych i Ekonomicznych, a w tych mówił o wyższej stopie bezrobocia i bardzo wysokiej spodziewanej inflacji. Doherty podkreślał, co ułatwiły mu media, że tegoroczna inflacja, czyli wzrost cen, będzie najwyższy od 1980 roku, a w liczbach podał kwotę 2000 euro, jakie przez różnego typu podwyżki, ze swoich budżetów utracą mieszkańcy kraju.

Pearse Doherty:

– To najmocniej uderzy w osoby o niższych i średnich dochodach. Pracownicy i rodziny nie mogą ponieść tych kosztów bez znacznych trudności finansowych. Rosnące ceny nie dotyczą wszystkich w równym stopniu. Wpływają na obniżenie dochodów najbiedniejszych.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Iwana Bacik nową sz
Three odda pieniądz
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>