Najbezpieczniejszy kraj na świecie poległ

Do tej pory tylko jedno państwo na świecie opierało się pandemii koronawirusa, ale nie wiedzieć czemu, nie zostało wciągnięte na irlandzką „zieloną listę”.

Jeżeli gabinet w Republice Irlandii, kierował się zasadą, iż do wciągnięcia na tzw. zieloną listę decyduje ilość zachorowań na Covid-19, to czemu na tej nie znalazła się Korea Północna? Do tej pory kraj rządzony przez wodza nad wodzów Kim Jong-Una, nie notował zachorowań na koronawirusa, więc mógł być uważany za najbezpieczniejszy pod tym względem.

Oczywiście Korea Północna bezpieczna jest także z innych przyczyn, bo przecież jej południowej granicy strzeże pas pól minowych, więc żaden niepożądany element, nie może wedrzeć się do tego miodem i mlekiem płynącego kraju szczęścia i zadowolenia.

Obecnie dużo się zmieniło i oficjalne czynniki Korei Północnej w rodzimej telewizji KCNA ogłosiły, że zanotowano właśnie pierwszy przypadek Covid-19. To jednak nie zmienia sytuacji ogólnej i Korea Północna nadal cieszyć się może niską zachorowalnością powodowaną przez koronawirus, więc tu wystąpię z postulatem do irlandzkich władz.

Żądam wpisania Korei Północnej na „Zieloną Listę”, bym mógł z niej przypuszczanie powrócić i nie być poddany obowiązkowi kwarantannowego aresztu domowego.

Demokracja! Demokracja! Demokracja!

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij...
Temat lekcji: Prawid
W nocy i rano silne
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish