Najbardziej przyjazne miasto w Europie – Galway

Jeden z prestiżowych magazynów podróżniczych Conde Nast, przyjrzał się europejskim miastom, a oceniał m.in. przyjazność dla turystów.

Kandydatów do pierwszego miejsca było wielu, ale nie udało się im wyprzedzić Galway, a nawet stolica Irlandii, musiała ustąpić miejsca położonemu nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego Galway.

Zachodnie krańce wyspy wyróżnione zostały za specyficzny klimat, jaki tutaj panuje, a samo Galway, zwraca uwagę świetnymi restauracjami, kawiarenkami i poczuciem wspólnoty, co określono również klimatyczną wioskową atmosferą.

Tym samym Galway jest obecnie najbardziej przyjaznym miastem w Europie, a na drugiej pozycji uplasował się Dublin. To nie pierwsze wyróżnienie dla stolicy zachodniego wybrzeża, bo już w 2018 roku magazyn Conde Nast, przyznał Galway piątą pozycję w swoim rankingu.

*

To chyba ostateczny dowód dla kolegi redaktora Shamka z Dublina na wyższość „mojego” Galway nad zakorkowanym, głośnym i zabieganym Dublinem. Tak, masz teraz potwierdzenie, że Galway, do którego zwiedzania zapraszam wszystkich mieszańców Europy, jest lepsze od Dublina i krążącego po ulicach Shamka. 😉

Bogdan Feręc

Źr: Conde Nast

Polska-IE: Udostępnij
Aer Lingus na usług
Czy rząd zmusi bank
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian