Nagrody Raportu CSR po raz 42

Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z kluczowych elementów budowania strategii funkcjonowania przedsiębiorstw. Postawa wsparcia interesów społecznych, czy też środowiska jest godna docenienia i robią to autorzy Raportu CSR.

Co cztery miesiące redaktorzy serwisu RaportCSR.pl i tygodnika “Gazeta Finansowa”  nagradzają projekty wyróżniające się oryginalnością, siłą oddziaływania i spójnością z polityką oraz strategią firm lub instytucji, które je realizują. Raport jest prowadzony od 2009 roku i nagrodzono już ponad 70. laureatów.

Tym razem, w 42. wydaniu raportu wyróżniono założycieli fundacji Trzy Trąby – Macieja Radziwiłłafundacji im. Feliksa hr. Sobańskiego – Michał Sobański oraz inicjatorów konkursu “Pracodawca Godny Zaufania”.

Fundacje Trzy Trąby i im. Feliksa hr. Sobańskiego zostały docenione za mecenat kultury. W ostatnich tygodniach wspólnymi siłami doprowadziły do odzyskania zaginionych podczas wojny dzieł sztuki z zamku Potockich w Łańcucie. Odnaleziono je w Peru i w sierpniu przywieziono do Polski.

“Z uwagi na tradycję i naszą, pełną tragicznych wydarzeń, historię warto kultywować pamięć o dawnej Polsce, chronić obiekty tak wyjątkowe jak obrazy i pamiątki codziennego użytku naszych przodków. Z uwagi na historię i tradycje naszych rodzin odczuwamy potrzebę wzięcia na siebie odpowiedzialności za takie projekty. Ponownie, tak jak przy pozyskaniu pomnika marszałka dla Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku, połączyliśmy siły z Fundacją Trzy Trąby Macieja Radziwiłła i postanowiliśmy odzyskać tę bezcenną dla polskiej historii kolekcję dzieł sztuki” – stwierdził Maciej Radziwiłł z fundacji Trzy Trąby.

Autorzy raportu wyróżniły inicjatywę w postaci konkursu “Pracodawca Godny Zaufania”, który promuje odpowiedzialną politykę propracowniczą.

W poprzedniej edycji Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy – Grzegorz Kuca został wyróżniony za działania na rzecz ochrony i dbałości o środowisko naturalne. Z kolei Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy został wyróżniony za działania promujące odpowiedzialne spożywanie alkoholu.

  1. raport jest dostępny na stronie internetowej raportcsr.pl. (https://raportcsr.pl/raport-csr/)
Agencja Informacyjna

Agencja InformacyjnaGospodarka

Polska-IE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish