Naczelny lekarz kraju apeluje do pracodawców

Pełniący obowiązki naczelnego lekarza kraju dr Ronan Glynn  zwrócił się do pracodawców, by wzmogli czujność, ponieważ w niektórych sektorach wzrasta ilość zachorowań na koronawirusa.

Tymi słowami dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia zwrócił się głównie do właścicieli placówek handlu detalicznego, fast foodów oraz firm budowlanych, bo w tych ostatnio odnotowuje się nieznaczny, ale wzrost ilości zakażeń. Dr Glynn zaapelował też do pracodawców, aby uczulili swoich pracowników, jak ważne są na obecnym etapie walki z koronawirusem środki bezpieczeństwa, ale powiedział też, by właściciele firm „przyjrzeli się temu, co robią oni i ich pracownicy” w zakresie ochrony wirusowej.

Informacja dr. Glynna pojawia się po wykryciu klastra zachorowań na jednym z dublińskich placów budowy, a jest on pierwszym tak istotnym od chwili rozpoczęcia faz odmrażania i znoszenia obostrzeń. Dyrektor medyczny w Ministerstwie Zdrowia dodał, że wśród załogi tej budowy, wykryto 20 przypadków zakażenia, więc to istotny problem, który nakazał czasowe zamknięcie tego miejsca w centrum stolicy.

W oświadczeniu firma budowlana John Paul Construction powiedziała:

– Po potwierdzeniu, że pracownik na jednym z naszych placów budowy w Dublinie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, kompleksowe testy zidentyfikowały szereg kolejnych dodatkowych pozytywnych przypadków, wśród osób tam zatrudnionych.

Władze firmy zgodziły się z nakazem zamknięcia budowy i zaznaczyły, iż w tej kwestii podjęły ścisłą współpracę z władzami medycznymi kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/The Times

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish