NACZELNIK WYDZIAŁU KRYMINALNEGO BYŁ PO GODZINACH SŁUŻBY – ZATRZYMAŁ SKLEPOWEGO ZŁODZIEJA

Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja sklepowego. Mężczyzna ukradł 5 butelek wysokoprocentowego alkoholu premium, a następnie uciekł z nimi ze sklepu. Został zatrzymany po krótkim pościgu.

W jednym ze sklepów spożywczych na terenie szczecińskiego Warszewa zatrzymany 31 letni mężczyzna ukradł 5 butelek whisky. Osobą, która go zauważyła i złapała, gdy uciekał był Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście, komisarz Przemysław Sakowicz.

Stojąc na przejściu dla pieszych mundurowy zauważył mężczyznę, który przebiegł przez pasy pomimo czerwonego światła dla pieszych. Trzymał on w ręku karton i szybkim krokiem zmierzał w kierunku jednej z ulic, zachowując się w sposób nerwowy. Wielokrotnie obracał się i kierował swój wzrok w stronę sklepu, z którego wyszedł. Wzbudziło to podejrzenie funkcjonariusza, iż mężczyzna mógł dopuścić się kradzieży.

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby był na spacerze z dziećmi. Gdy zauważył, co się dzieje, ruszył w pościg za złodziejem. Zatrzymał go chwilę później i przekazał kolegom będącym w służbie. Towar w nienaruszonym stanie wrócił do sklepu. Za kradzież alkoholu 31 latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Szczecinian był już wielokrotnie karany za kradzieże oraz włamania, jak również poszukiwany przez organy ściągania w celu doprowadzenia do placówek penitencjarnych.


ZKS KMP

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Report warns of atte
Coraz gorsza sytuacj
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian