Na wyższe temperatury trzeba będzie poczekać

Wg Met Éireann, zima zakończyła się na dobre, jednak nie ma dla nas więcej dobrych informacji, bo nie spodziewa się nagłego wzrostu temperatur.

Z prognozy długoterminowej wynika, a wskazują na to układy baryczne, że Irlandia, jeszcze przez dłuższy czas, nie będzie mogła liczyć na temperatury przekraczające 15 stopni Celsjusza. Prąd strumieniowy z północnego Atlantyku, który zazwyczaj pojawia się w okolicach wyspy, w tym roku przesunął swoją trasą wędrówki na południe, co z kolei oznacza, że ściąga nieco chłodniejsze powietrze z północnych rejonów naszej półkuli.

W konsekwencji wiosna w Irlandii, charakteryzować się ma wskazaniami w okolicach 10 stopni Celsjusza, a i sporą ilością chmur, z których niechybnie popada.

Większych zmian w pogodzie możemy spodziewać się w ostatnim tygodniu marca lub pierwszym kwietnia i wtedy, słupki termometrów mogą się dramatycznie rozszaleć, pokazując nawet do 14 stopni w skali Celsjusza. Poprawi się też aura, bo ma być więcej słońca, a przewidywania meteorologów pokazują, że święta Wielkiej Nocy, mogą być ciepłe i słoneczne.

To tego czasu, Irlandia będzie głównie deszczowa, chociaż pojawi się kilka dni z pełnym nasłonecznieniem i wyższą od przeciętnej temperaturą.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Park Narodowy – Mi
Skandal związany z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian