Na podróże po kraju będzie 5 lub 7 dni

O ile rząd utrzymuje, że obniży poziom ograniczeń do trzeciego, to raczej nie ucieszy to wielu osób, ponieważ w zakresie podróżowania w planach znalazło się kilka dziwnych założeń.

W czwartek może się okazać, że zniknie zasada oddalania od domu na odległość przekraczającą 5 km, ale w grudniu, wizyty domowe, nadal mogą być obłożone zakazem, czyli wciąż, nie będzie można odwiedzać rodzin oraz znajomych w ich domach. Zakaz odwiedzin zniknie w tygodniu świątecznym, jednak rząd nadal zalecać będzie ich ograniczenie, by utrzymać wirus w ryzach.

Nie będzie w okresie świąt ograniczeń dotyczących ilości osób, więc rodziny będą mogły spotykać się w większym gronie, chociaż i tutaj gabinet planuje radzić, by nie nadużywać tej możliwości.

Do 20 lub 21 grudnia obowiązywać będzie prawdopodobnie zakaz opuszczania hrabstwa, w którym się mieszka, a po jego zniesieniu, również wydane zostanie zalecenie, by rozważyć dalsze podróże. Zakaz podróżowania po kraju może powrócić tuż po świętach.

Premier Micheál Martin powiedział dzisiaj, że w kwestii świątecznych wizyt, liczy na rozsądek mieszkańców Irlandii, a i zaznaczył, iż nie wszystkie zasady z planowanego zniesienia ograniczeń zostały już przyjęte, więc część z nich może pojawić się w najbliższym czasie, a część nie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Bogdan

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian