„Na nagrobku mamy datę urodzin i śmierci; wszystko, co pomiędzy, jest zwykłą kreską”. Justyna Galińska w Radiu WNET

Najważniejsze jest to, co artysta ma do przekazania światu – mówi promotorka muzyczna podczas swojej opowieśći o wspołpracy z tak znanymi postaciami, jak Ron Thal czy Jan A.P. Kaczmarek.

Gościem Tomasza Wybranowskiego w programie Muzyczna Polska Tygodniówka jest postać niezwykła i bardziej niż kochająca muzykę i gitarowe brzmienia. Przedstawiamy Justynę Galińską. Jest historykiem sztuki (doktorantką Instytutu Sztuki PAN). Od 2008 roku zajmuje się niezależną promocją muzyczną i PR-em. W latach 2014-2018 prowadziła własną firmę PR-ową 1st Row ROCKS. Współpracuje z muzykami przy promocji koncertów (tras koncertowych) oraz wydawnictw płytowych w polskich mediach.

Artyści, z którymi współpracowała na przestrzeni tych lat to m. in. akordeonista World Music Kimmo Pohjonen (FI), pianista Włodek Pawlik (zdobywca nagrody Grammy 2014 w kategorii jazz) i trębacz Gast Waltzing (zdobywca Grammy 2015 za najlepszy album World Music) (LUX), hip-hopowcy Signmark (FI) i Adam Tensta (SE), gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (Sons of Apollo / ex-Guns N’ Roses, USA), kompozytor Jan A.P. Kaczmarek (zdobywca Oscara 2005 za najlepszą muzykę), zespół Vox Clamantis (zdobywcy Grammy 2013 za najlepsze wykonanie chóralne) i Sven Grünberg (EE).

Interesuje się fotografią koncertową, wyścigami Formuły 1, odkrywaniem kultury portugalskiej i fińskiej (sztuki, architektury, designu, kina i oczywiście MUZYKI!) oraz zwiedzaniem Portugalii i Finlandii.

Justyna Galińska opowiada o trzydziestoletniej fascynacji zespołem Gun’s N’Roses. Z tą formacją wiążą się początki jej pracy w branży muzycznej.  Jak mówi, w działalności zawodowej otwarta jest na różne gatunki muzyczne:

Najważniejsze jest to, co artysta ma do przekazania światu.

Współpraca z Gun’s N’Roses rozpoczęła się dzięki zaproszeniu na ich londyński koncert.  Justyna Galińska wspomina, że Ron Thal wiele mówił o swoich polskich korzeniach:

Gdy udało mu się zagrać koncert na stadionie Legii Warszawa, był z tego bardzo, bardzo dumny.

Z osobą Rona Thala wiąże się również sklep Martoczki, prowadzony przez siostrę Justyny Galińskiej, Martę. Pani Marta Galińska jest uczestnikiem prowadzonej przez Radio WNET Solidarnościowej Akcji Radiowej.

Na nagrobku mamy datę urodzin i śmierci, wszystko co pomiędzy jest zwykłą kreską – puentuje wywiad Justyna Galińska, zapowiadając utwóf formacji Bumblefoot , „Dash”.

Tutaj do wysłuchania rozmowa Tomasza Wybranowskiego z Justyną Galińską>>>

Polska-IE: Udostępnij
Aldi w sporze z niem
Maciej Miecznikowski
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian