Na los szczęścia, Baltazarze!

Wszyscy, którzy obawiają się jednej ze szczepionek, jaka podawana jest w Irlandii, nie będą mogli wybierać produktu, który zostanie im podany.

Dyrektor generalny Health Service Executive dr Paul Reid powiedział, iż nie będzie w kraju możliwości wybrania szczepionki, jaka zostanie podana, a iniekcje prowadzone będą zgodnie z posiadanymi i dostarczanymi ilościami szczepionek. Dystrybucja w kraju odbywa się wg klucza procentowego, więc zgodna jest z ilością mieszkańców danego regionu, a to oznacza, że trafiają do punktów szczepień wszystkie dostępne szczepionki, niezależnie od producenta.

Dr Paul Reid:

– Nie będzie żadnego wybierania ani losowania szczepionek Covid-19.

Jak dodał dyrektor Reid, dystrybucja wakcyn odbywa się w kraju zgodnie z wcześniej nakreślonymi zasadami, więc realizowany jest plan, jaki wdrożony został przez HSE.

O ile do Zarządu Służby Zdrowia dotrą informacje, iż taka sytuacja miała miejsce, więc osobie szczepionej, na jej prośbę lub „po znajomości”, podany został inny, niż wynikało to z harmonogramu szczepień preparat, zarówno osoba szczepiąca, jak i jej zwierzchnicy, mogą oczekiwać konsekwencji wynikających z kodeksu postępowania HSE.

*

Czy tytuł tekstu jest przypadkowy?

Baltazar jest osłem, urodzonym na francuskiej wsi. Jego opiekunką jest Marie, córka nauczyciela, która nadała mu imię. Marie kocha swojego osiołka, przystraja go nawet kwietnym wiankiem, ale nie potrafi przeciwstawić się miejscowym łobuzom, którzy dokuczają zwierzęciu. Ojciec Marie nie zna się na prowadzeniu farmy, toteż gospodarstwo staje na progu bankructwa. Baltazar trafia do piekarza, będzie rozwozić pieczywo, a pieczę nad nim przejmuje Gerard, przewodzący wiejskim chuliganom. Źle traktowany przez opiekuna Baltazar buntuje się, za co zostaje skatowany. Od śmierci ratuje go wiejski pijak, który oddaje osła do cyrku. Po krótkim okresie chwały samotny Baltazar wraca do swojej stajenki, ale wieś widziana jego oczami nie jest oazą szczęśliwości, wręcz przeciwnie.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Polska-IE: Udostępnij
Spada zaufanie do sz
Prawo do jedzenia po
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian