Na horyzoncie: Silny wiatr, opady i 8 stopni Celsjusza

Jeszcze dzisiaj w niektórych częściach Irlandii będziemy mogli cieszyć się temperaturami do 17 stopni Celsjusza, ale to ostatni taki dzień w tym tygodniu.

Zima zbliża się do Irlandii wielkimi krokami, a jej przedsmak będziemy mieli już w tym tygodniu, bo zacznie robić się zimno, nawet w dzień, a wiatr będzie coraz silniejszy. Już dzisiaj w nocy nad Irlandię nadciągnie aktywny front atmosferyczny znad Oceanu Atlantyckiego, który przyniesie silniejsze podmuchy wiatru oraz intensywne opady deszczu, głównie na południu wyspy. Opady rozprzestrzenią się jutro na cały kraj.

Met Éireann:

– We wtorek wieczorem zobaczymy bardzo wietrzną pogodę, deszcz i silne południowe podmuchy wiatru. Prawdopodobnie będzie to wichura, ale nie wygląda na burzę. Na obszarach przybrzeżnych wiatr może to być silny lub bardzo silny. Jednak  jest jeszcze za wcześnie, aby podawać dane dotyczące prędkości wiatru. Najmocniejszych porywów spodziewamy się od 19:00 do 22:00.

Również w środę należy być przygotowanym na bardzo silne podmuchy wiatru, a silne opady towarzyszyć mają zachodniej części Irlandii, chociaż możliwe są również, chociaż okresowo, w centrum i na północy. Temperatura zacznie szybko spadać, więc w nocy ze środy na czwartek termometry wskażą od 2 do 6 stopni Celsjusza.

Od środy maksymalne temperatury dzienne w kraju wynosić będą do 13 stopni Celsjusza, a w czwartek będzie jeszcze zimniej, bo do około 12 stopni, ale tylko na południu, Reszta kraju ujrzy od 8 do 10 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
W tym roku trzeba wc
Zmasowany atak rebel
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian