Musimy przestrzegać zasad izolacji. Śmierć krąży nad Irlandią

Poniedziałek był jednym z najgorszych dni pod względem wpływu koronawirusa na kraj, gdyż znacznie podniosła się ilość zgonów.

Na wieczornej konferencji prasowej dr Tony Holohan z Departamentu Zdrowia powiedział o 77 nowych przypadkach śmiertelnych spowodowanych wpływem wirusa Covid-19 oraz o 401 nowych potwierdzonych przypadkach zachorowań. Ogólna ilość zachorowań w Irlandii wynosi obecnie 15 652, natomiast zgony to 687 przypadków. Od początku irlandzkiej epidemii koronawirusa na oddziały intensywnej terapii trafiło 307 osób, a na OIOM-ach przebywają obecnie 152 osoby. Z oddziałów tych przeniesiono na sale ogólne 36% pacjentów, a 15% z ogólnej liczby, nie udało się uratować.

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia doktor Tony Holohan zaapelował do społeczeństwa, by z całą powagą podchodziło do obowiązujących zasad bezpieczeństwa zdrowotnego w kraju, ponieważ daje się zauważyć pewne rozluźnienie zachowań, a to może doprowadzić do znacznego wzrostu ilości zakażonych, a nawet wzrostu ilości przypadków śmiertelnych. Departament Zdrowia jest przekonany, iż zasady izolacji i dystansu społecznego, nadal są w Irlandii niezbędne, więc należy je utrzymać, by chronić w najwyższym możliwym stopniu społeczeństwo wyspy.

Dr Tony Holohan powiedział również, że nie należy ze zbyt dużym optymizmem podchodzić do zapowiedzi polityków, bo luzowanie ograniczeń, nastąpi tylko wtedy, kiedy istotnie spadnie ilość zakażeń i chociaż obecnie krzywa wzrostu zaczyna się spłaszczać, to nie można powiedzieć, że kraj pod względem ilości zachorowań wygrał walkę z koronawirusem.

Nawiasem mówiąc, a przyznają to sami lekarze, większość przypadków śmiertelnych, które notowane są na wyspie, nastąpiła w następstwie ciężkich powikłań wywołanych wirusem Covid-19, a te powodują w większości przypadków kłopoty z oddychaniem, czyli zgon następuje w wyniku uduszenia.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Prognoza gospodarcza
Służba Więzienna
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish