Mundury Gardy ponownie zostaną zmienione

Od kilku lat funkcjonariusze Gardy postulowali, aby ich umundurowanie, stało się wygodniejsze i praktyczne, a także dostosowane do warunków pogodowych.

To właśnie legło u podstaw, trzeciej w 100-letniej historii An Garda Síochána zmiany mundurów, ale co istotne, dotyczyć ma funkcjonariuszy pierwszej linii. Mundury oficerów starszych, czyli od stopnia nadinspektora do komisarza, pozostaną takie same, a zmiany zobaczymy od szeregowców poprzez sierżantów do inspektorów.

Obecnie Garda oficjalnie poinformowała, że umundurowanie funkcjonariuszy zostanie zmienione i pojawią się nowe elementy, w tym koszulki polo z logo Gardy, specjalne dwukolorowe kurtki termiczne oraz wodoodporne, ale i inne będą spodnie. Niezmienione pozostaną mundury galowe, więc koszule, krawaty, a także czapki z daszkiem.

Nowe mundury operacyjne, opracowane zostały w odpowiedzi na propozycje, jakie policjanci przesyłali do Kwatery Głównej, a mają stać się praktyczniejsze oraz być odpowiednią ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Garda nadal dostosowywać będzie też oficjalne nakrycia głowy policjantów, aby odpowiadały wymogom środowisk religijnych, jakie reprezentowane są w tej służbie.

Władze naczelne Gardy opublikują formalną decyzję w najbliższym czasie i tym samym, zmienią przepisy wewnętrzne służby. W najbliższych tygodniach wprowadzane będą zmiany w umundurowaniu, które pojawiać się będą w okresie od kilku tygodni do końca roku.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podatek węglowy sfi
Możliwa jest obniż
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська