Müller: rząd apeluje do właścicieli sklepów o upominanie klientów w sprawie maseczek

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie, m.in. w zakresie regionalnego podejścia do obostrzeń, które mogą obowiązywać na terenie kraju w związku ze wzrostem przyadków zachorowań na koronawirusa – oświadczył w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik zaapelował do właścicieli i kierowników sklepów oraz restauracji, by przypominali klientom o obowiązujących obostrzeniach. Przypomniał, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka ognisk sklepowych i restauracyjnych, co – jego zdaniem – „może być również spowodowane tym, że w niektórych miejscach restrykcje nie są tak przestrzegane”, jak powinny być.

„Nie stawiałbym tezy, że w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi jakieś zaostrzenie przepisów, natomiast bez wątpienia organy państwowe będą weryfikowały, czy są przestrzegane te limity osób, w szczególności w przestrzeniach zamkniętych” – podkreślił Müller.

Zwrócił też uwagę na możliwość zainstalowania w telefonie komórkowym specjalnej aplikacji ProteGO Safe. „To jest aplikacja, która pozwala na to, aby w razie kontaktu z osobą, która później zidentyfikowana jest jako zarażona, szybko zidentyfikować osoby, które miały kontakt z taką osobą” – wyjaśnił i dodał, że aplikacja ta pozwala zachować większe bezpieczeństwo. Zaapelował również o zachowanie dystansu społecznego tam, gdzie to konieczne, mimo okresu wakacyjnego.

autor: Dorota Stelmaszczyk

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij
Lista Przebojów Pol
Wjeżdżają do Pols
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian