MSZ: Polak wybrany do Komitetu ds. likwidacji dyskryminacji rasowej (CERD) (komunikat)

– Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Profesor Michał Balcerzak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został wybrany w dniu 24 czerwca 2021 r., większością 135 głosów, członkiem Komitetu ds. likwidacji dyskryminacji rasowej (CERD), podczas 29. spotkania państw stron Konwencji ws. likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej, które odbyło się w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Komitet jest jednym z tzw. ciał traktatowych ONZ powołanych do nadzorowania realizacji przez państwa-strony ich zobowiązań prawno-międzynarodowych wynikających z ratyfikowanych konwencji. W pięćdziesięcioletniej historii Komitetu prof. Balcerzak będzie drugim jego członkiem pochodzącym z Polski, a obecnie także jedynym Polakiem w gronie ekspertów-członków dziesięciu istniejących ciał traktatowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

reb/

Polska-IE: Udostępnij
Czy wiecie, że… 8
Diagnoza: rak. I co
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian