Można poczynić postępy w pokonywaniu kluczowych wyzwań

Uachtarán (prezydent/przewodnicząca) Shinn Féin Mary Lou McDonald, Leas Uachtarán Michelle O’Neill MLA i Conor Murphy MLA spotkali się z przyszłym liderem DUP Edwinem Pootsem i powiedzieli mu, że można osiągnąć postęp w stawianiu czoła wszystkim kluczowym wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie społeczeństwo na Północy.

Liderka Sinn Féin powiedziała, że podział władzy i realizacja już zawartych porozumień są kluczem do stworzenia nowoczesnego, postępowego społeczeństwa w czasie wielkich zmian politycznych na tej wyspie.

Mary Lou McDonald stwierdziła:

– Mieliśmy konstruktywne spotkanie z nadchodzącym liderem DUP Edwinem Pootsem i kolegami z partii. Powiedzieliśmy mu, że to czas wielkich przemian politycznych na tej wyspie i że Sinn Féin jest zaangażowane w sprawianie, by polityka działała w imieniu wszystkich mieszkańców wyspy. To wymaga prawdziwego partnerstwa i realizacji porozumień zawartych już w porozumieniu w sprawie nowego dziesięciolecia i w sprawie nowego podejścia. Można poczynić postępy we wszystkich dużych wyzwaniach, przed którymi stoimy w wyniku pandemii Covid. Musimy utrzymać istniejące miejsca pracy i stworzyć nowe, zbudować więcej domów, poradzić sobie z listami oczekujących i kryzysem opieki zdrowotnej, zapewnić odpowiednie prawo i zająć się kwestią dziedzictwa przeszłości. Spotkanie z DUP nastąpiło po spotkaniach, które odbyliśmy z innymi partiami politycznymi, które tworzą Zarząd odpowiedzialny za podział władzy i są zaangażowane w tworzenie nowoczesnego i postępowego społeczeństwa dla wszystkich obywateli. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ryanair z zadowoleni
Rozszerzenie pomocy
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian