Można lecieć na wakacje do Hiszpanii

Irlandzkie społeczeństwo z utęsknieniem czaka na odblokowanie kraju, żąda szybszych działań rządu w tej sprawie, a informacje takie, jak ta, tylko wzmagają chęć powrotu do normalności.

Już wkrótce, bo od 1 lipca, Hiszpania zniesie 14-dniową kwarantannę dla osób przybywających tam z zagranicy, co oznacza, że otwarte zostają też kurorty wypoczynkowe, chociaż nadal obowiązywać będą w nich pewne ograniczenia, przede wszystkim dotyczące dystansu społecznego. Nie zmienia to jednak faktu, że wakacje w Hiszpanii staną się realne już w lipcu, a i pomoże w tym nasza rodzima linia lotnicza Ryanair, która także 1 lipca wznawia loty na tym kierunku.

Informację opublikowaną przez jedną z hiszpańskich gazet, potwierdził rzecznik hiszpańskiego rządu, a i zasugerował, że zaprasza osoby spragnione słońca do tego kraju.

Dla nas istotna jest ta informacja również, głównie z powodu niedawnej decyzji irlandzkiego gabinetu, bo o ile wprowadzony został obowiązek podawania miejsca pobytu, po przylocie/przypłynięciu na wyspę i zalecenie 14-dniowej izolacji, to jest to wyłącznie zalecenie, nie zaś obowiązek. Z tego wynika, że po 1 lipca, swobodnie będzie można wyskoczyć na kilka dni do Hiszpanii, wylegiwać się na tamtejszych plażach, a następnie wrócić do irlandzkiej odmiany lata.

Bogdan Feręc

Źr: La Vanguardia

Polska-IE: Udostępnij...
Irlandia współprac
Zastraszanie w miejs
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish